Aller au contenu

Włóż goździki do oliwki dla dzieci i odczekaj 10 sekund: bez tej metody nie będziesz mogła się obejść!

    Komary to bardzo irytujące owady, które zwłaszcza latem męczą nas dzień i noc swoim ciągłym gryzieniem i brzęczeniem. Oprócz tego, że są nielubiane, zawsze należały do głównych wektorów starożytnych chorób, takich jak malaria. Każdy ma swoją własną metodę trzymania ich z daleka, ale czasami otaczanie domu moskitierami, kupowanie lamp czy używanie sprayów odstraszających nie wystarcza.

    Istnieje 100% naturalny środek odstraszający komary, o którym wiele osób nie wie: goździki. Goździki pochodzą z rośliny w Indonezji i są jednym z najsilniejszych naturalnych antyseptyków. Kiedy komary wdychają aromat, odbierają go jako zagrożenie i nawet nie próbują się do niego zbliżyć. Jak wykorzystać goździki w naszej codziennej “wojnie” z tymi owadami?

    Odpowiedzią jest olejek, którym nasze mamy skrapiały nas w dzieciństwie. Do przygotowania mieszanki potrzeba 6 goździków, które można znaleźć w każdym sklepie zielarskim, oraz 35 ml olejku dla dzieci. Przygotowanie mieszanki jest bardzo proste: wystarczy podgrzać olej na patelni, nie doprowadzając go do wrzenia i dodać goździki. Po wykonaniu tych czynności należy przelać mieszankę do słoika i pozostawić na co najmniej dwa tygodnie. Po 14 dniach przecedzić mieszaninę i to wszystko, twój roztwór goździków i oleju dla dzieci jest gotowy.

    Ten domowej roboty balsam może być stosowany na ciało i oprócz tego, że jest skuteczny przeciwko komarom, jest emolientem i utrzymuje naszą skórę świecącą i nawilżoną. Goździki mają również inne właściwości: są afrodyzjakami, środkami znieczulającymi i przeciwskurczowymi. Dlaczego więc nie spróbować?