Aller au contenu

Umieszczenie rolki papieru toaletowego w ziemi roślinnej: niezwykła, ale bardzo skuteczna metoda!

    Istnieje wiele metod, które mogą pomóc w ogrodnictwie. Rozpoczęcie ogrodnictwa z pasją, kreatywnością i cierpliwością może prowadzić do doskonałych wyników. Użycie rolki papieru toaletowego dla dobra naszych roślin może na pierwszy rzut oka wydawać się niezwykłą metodą, ale razem zobaczymy, jak bardzo może być ona przydatna i skuteczna.

    Wzbogacanie gleby jest zawsze najlepszym sposobem na przyspieszenie wzrostu roślin, a często pewne elementy uważane za niepotrzebne mogą okazać się bardzo ważne. Tak jest w przypadku rolki papieru toaletowego, która wbrew pozorom może być wykorzystana do ogrodnictwa. Można je wykorzystać, przetwarzając je w nasiona, co pomoże im kiełkować. To bardzo prosta, ale skuteczna technika, która, jesteśmy przekonani, was zaskoczy.

    Narzędzia, których będziemy potrzebowali, zazwyczaj znajdują się w większości domów. Na początek będziesz potrzebował: nożyczek, łyżki, rolki papieru toaletowego i trochę ziemi do siewu. Pierwszym krokiem jest użycie nożyczek, aby zrobić 4 nacięcia na końcach rolki; po złożeniu można wypełnić otwór i stworzyć dobrze uszczelnioną podstawę. W kilka sekund otrzymasz biodegradowalny pojemnik do sadzenia.

    Drugim krokiem jest ziemia do siewu, którą trzeba umieścić wewnątrz twoich biodegradowalnych pojemników. Po zakończeniu operacji należy podlać wodą bez wapna. Za pomocą wykałaczki lub igły należy zrobić małe otwory na środku ziemi, aby umieścić nasiona. Każdy pojemnik powinien zawierać tylko jeden rodzaj nasion. Następnie przykryj ziemią, wgnieć ją tylną częścią łyżki i lekko zwilż. Po umieszczeniu rolek papieru toaletowego w jasnym i temperaturowo stabilnym pomieszczeniu, podlewaj je codziennie. Młode rośliny pojawią się po kilku dniach, a gdy będą wystarczająco duże, będziesz mógł je przenieść bezpośrednio, bez konieczności wyrzucania swojego własnoręcznie wykonanego pojemnika, ponieważ jest on biodegradowalny.