Aller au contenu

Tylko Jedna Osoba Na 10 Wie O Tym, Że Przez Stopy Można Wyleczyć Wiele Chorób.

  tradycyjnej medycynie orientalnej istnieje jeden starożytny rytuał zdolny, w opinii uzdrowicieli, do leczenia prawie wszystkich chorób.

  Uzdrowiciel nasypał ryżu na podłogę, a pacjent musiał wykonać 2 tysiące kroków wzdłuż niego. Procedurę powtarzano codziennie aż do pełnego wyzdrowienia pacjenta.

  Stopy medycyny wschodniej

  Zgodnie z kanonami medycyny wschodniej stopy są zwierciadłem ciała. Na podeszwach stóp znajdują się punkty odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie wszystkich narządów.

  Na przykład, masując opuszki palców, gdzie znajdują się punkty zatok szczękowych, pozbędziesz się przekrwienia nosa.

  masaż stóp

  Masaż stóp jest konieczny dla każdego z nas codziennie. Zabieg  odmładza, wzmacnia układ nerwowy, poprawia hormonalne, wzmacnia właściwości ochronne organizmu.

  Niestety w natłoku spraw i obowiązków rzadko znajdujemy czas na to by odpowiednio o to zadbać, dlatego przygotowaliśmy dla Was parę pomysłów jak temu zaradzić!

  Masaż stóp w domu.

  Pierwszy pomysł: ryż w skarpetach

  Weź parę ciasnych skarpet i włóż do nich dużą garść ryżu. Załóż skarpetki i idź! Tysiące ziaren będzie nieustannie oddziaływać na zakończenia nerwów.

  Masaż odmładzający bez przerywania prac domowych to genialny pomysł!

  ryż w skarpetkach

  Drugi pomysł: trampki do masażu

  Ryż lub kaszę gryczaną lub perłowa wsyp bezpośrednio do kapci lub innych wygodnych butów. Możesz w nich chodzić od 30 minut nawet do kilku godzin. Oprócz wpływu na punkty masażu, ryż ma efekt peelingu.

  masaż stóp domowych

  zapobieganie płaskostopiem

  Masaż stóp to świetny sposób na złagodzenie stresu i napięcia, rozluźnienie zmęczonych mięśni.

  Dzieci mogą również skorzystać z domowego masażu zbożowego, będzie to doskonała profilaktyka płaskostopia.