Aller au contenu

Te 4 Ćwiczenia Od Neurochirurga Łagodzą Ból Pleców W 10 Minut – Najlepsze Ćwiczenia Jakie Znam

  Coraz to więcej osób, z różnych grup wiekowych, skarży się na bóle pleców.

  Głównymi powodami tej dolegliwości są:

  • brak regularnej aktywności fizycznej
  • siedzący tryb życia.

  Jeżeli ty również zmagasz się z tym dokuczliwym problem, w tym artykule przedstawimy cztery ćwiczenia polecane przez neurochirurgów, które złagodzą twój ból pleców już w 10minut! Ćwiczenia te aktywizują również mięśnie głębiej położone, przez co mają zbawienny wpływ na zdrowie twojego kręgosłupa.

  1. Ćwiczenie

  Połóż się wygodnie na macie do ćwiczeń, bądź dywanie, a nawet podłodze. Ugnij nogi w kolanach, tak, aby stopy dotykały podłogi. Następnie przyciągnij prawą nogę do siebie w pozycji wyprostowanej. Pamiętaj o prostych plecach i owiń rękami tył uda.

  Pozostań w tej pozycji na 10 sekund, po czym zmień nogę. Całość powtórz dwa razy.  Jeśli wykonałeś prawidłowo to ćwiczenie, powinieneś poczuć jak rozciągasz mięśnie z tyłu ud i łydek. Rozciąganie konkretnej partii ciała i tak wpływa korzystnie również na inne partie ciała.

  2. Ćwiczenie

  Ponownie połóż się wygodnie na plecach. Następnie przyciągnij obie nogi, ugięte w kolanach do siebie i owiń je rękami. Dociśnij je delikatnie do klatki piersiowej. Im mocniej je przyciągniesz, tym większe napięcie poczujesz w dolnej części pleców i ud. Pozostań w tej pozycji 20 sekund i powtórz ćwiczenie dwa razy. Pomaga ono w poprawie przepływu krwi w organizmie, jak również zwiększa zakres ruchu mięśni dolnej części pleców.

  3. Ćwiczenie

  Leżąc wygodnie na plecach z wyprostowanymi nogami, przyciągnij jedną z nich do siebie i owiń ją rękami. Dociśnij do klatki piersiowej, aby poczuć napięcie w biodrach i udach. Pozostań w tej pozycji przez 20 sekund, następnie zmień nogę i całość powtórz dwa razy.

  Ćwiczenie to ma bardzo podobny wpływ na ciało jak przyciągnie obu nóg do klatki piersiowej. Tutaj jednak dodatkowo wykorzystuje część ciężaru ciała, aby rozluźnić mięśnie ud w celu skorygowania kręgosłupa i powiązanych mięśni.

  4. Ćwiczenie

  Leżąc na plecach, wyciągnij oba ramiona na boki. Prawą nogę, przy pomocy lewej ręki przeciągnij przez lewą stronę na ziemie po lewej stronie. Następnie delikatnie przesuń głowę w prawo i poczuj ulgę podczas której rozciągają się twoje plecy i uda. Cały czas trzymaj ręce po bokach.

  Utrzymaj tę pozycję przez 30 sekund, następnie zmień stronę i powtórz ćwiczenie dwukrotnie. Twój rdzeń kręgowy bardzo cierpi kiedy utrzymujesz niepoprawną postawę ciała, czy siedzisz godzinami przy biurku. Dlatego powoduje silny ból pleców.