Aller au contenu

Proste wskazówki jak pokonać zapach stęchlizny w łazience

  Czy zauważyliście kiedyś, że przed zimą w łazience unosi się niezbyt przyjemny zapach? Ten zapach stęchlizny często pochodzi od źle wypranej lub niedokładnie wysuszonej bielizny, zwłaszcza szlafroków i ręczników. To całkiem normalne, że pachną one brzydko, gdy są zamknięte w wilgotnym środowisku.

  Nie wpadaj w panikę! Oto kilka sprytnych rozwiązań, dzięki którym pozbędziesz się tego przykrego zapachu i wprowadzisz świeżość do swojej łazienki.

  Eliminacja brzydkich zapachów ze szlafroków i ręczników

  Biały ocet i soda oczyszczona
  Te dwa naturalne składniki są idealne do usuwania plam, ale także do dezodoryzacji. Dzięki swoim różnym właściwościom, mogą być używane nie tylko do czyszczenia, ale także do odkażania.

  Wlej szklankę białego octu do jednej z komór pralki i uruchom pierwszy cykl. Przed drugim cyklem wlej do tej samej komory szklankę wodorowęglanu rozcieńczonego wodą. Możesz dodać kilka kropli olejku eterycznego, aby nadać ubraniom ładny zapach.

  Mieszanie gorącej wody i kwasku cytrynowego
  Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do używania octu, możesz zaopatrzyć się w kwasek cytrynowy. Przed użyciem rozcieńcz kwasek w gorącej wodzie: 75 g kwasku na ½ litra wody. Można tu również dodać olejek eteryczny. Dobrze wymieszaj i weź 100 ml roztworu i wlej go do pralki przed rozpoczęciem prania.

  Soda oczyszczona w połączeniu z mydłem marsylskim
  Możesz również wymieszać 1 łyżkę sody oczyszczonej z 2 łyżkami mydła w płynie (mydło marsylskie). Mieszankę należy wlać do komory na detergenty i włączyć pralkę.

  Sól ma właściwości, które pozwalają jej eliminować brzydkie zapachy. Można więc wsypać ją do wody i wlać roztwór do pralki przed rozpoczęciem cyklu (10 g soli na 1 litr wody). Aby ręczniki i szlafroki ładnie pachniały, dodaj wybrany przez siebie olejek eteryczny.

  Cytryna
  Jeśli zmieszasz 5 litrów wody z 600 ml soku z cytryny, możesz nadać swojemu praniu nieopisanie świeży zapach. Wszystko, co musisz zrobić, to zanurzyć ręczniki w mieszaninie przed włożeniem ich do pralki.

  Tej ostatniej wskazówki używaj do białego prania, ponieważ cytryna ma właściwości wybielające.