Aller au contenu

Popularne triki z sodą oczyszczoną. Oto najlepsze z nich!

  Tyle się słyszy o cudownych właściwościach sody, ale czas najwyższy rozprawić się z tymi mitami. Działa? Sprawdza się lepiej niż inne środki? Jak to jest z tą sodą?

  Każdy z nas wie, że dobrze wesprzeć się sodą podczas pieczenia, ale czyszczenie piekarnika? Mycie zębów? Łagodzenie świądu po ukąszeniu przez owady? A to tylko niektóre z nich.

  Na liście poniżej zawarliśmy te sprawdzone i przetestowane metody. Numer 9 to nasz hit. To zaskakujące jak wiele możliwości odkryła przed nami soda.

  #1 Swędzenie po ukąszeniu przez owady

  Naprawdę ciężko poradzić sobie ze swędzeniem jeśli nie masz pod ręką specjalnego środka. A wystarczy odrobinę sody zmieszać z wodą i nałożyć na swędzące miejsce. Potem spłukać zimną wodą. I nic nie swędzi!

  #2 Zmęczone nogi po długiej wędrówce lub zakupach w mieście?

  Wsyp 3-4 łyżeczki sody oczyszczonej na 3,5 litra wody i włóż nogi to tej cudownie odprężającej kąpieli.

  #3 Usuwanie brzydkich zapachów

  Wsyp trochę sody do butów, a pochłonie ona nieprzyjemny zapach stóp.

  #4 Zmiękczanie warzyw strąkowych

  Aby zmiękczyć groch, fasolę czy soczewicę, dosyp odrobinę sody podczas gotowania. Wystarczy łyżeczka sody na litr wody!

  #5 Nieprzyjemny zapach z lodówki?

  Umieść naczynie z sodą oczyszczoną w lodówce, a pochłonie ona nieprzyjemne zapachy.

  #6 Niewiele rzeczy może pokonać orzeźwiający napój w upalny letni dzień.

  Wymieszaj cukier z sokiem z cytryny w zimnej wodzie i dodaj pół łyżeczki sody oczyszczonej. Soda przekształci kwas cytrynowy w kwas węglowy. Soda w małych ilościach jest nieszkodliwa, ale nie dodawaj jej więcej niż łyżeczka.

  #7 Oto najszybsze lekarstwo na zgagę:

  Wymieszaj łyżeczkę sody w szklance wody i wypij. Środek pomaga również zwalczać wzdęty brzuch, którego można się nabawić po spożyciu zbyt dużej ilości jedzenia.

  #8 Nieświeży oddech

  Dla tych, którzy cierpią z powodu nieświeżego oddechu, to jest super sztuczka. Wymieszaj łyżeczkę sody oczyszczonej w ciepłej wodzie i przepłucz tym środkiem jamę ustną!

  #9 Nieprzyjemne zapachy naszych zwierzaków

  Nawet nasze ukochane zwierzęta mogą korzystać z odrobiny sody oczyszczonej. Przez zmieszanie sody z ich posłaniem, unikniesz nieprzyjemnych zapachów. Jest całkowicie bezpieczne i działa również w koszu na śmieci.

  #10 Nieświeży zapach z termosu?

  W celu uniknięcia lekko stęchłego zapachu w swoim termosie, pomieszaj kilka łyżeczek sody oczyszczonej z ciepłą wodą, wlej to do środka i wypłucz.

  #11 Czyszczenie srebra

  Brudne srebrne rzeczy umieść w gorącej wodzie. Dodaj małe kawałki folii aluminiowej i łyżkę sody oczyszczonej. Pozostaw tak aby soda mogła zacząć reagować i następnie spłucz srebro zimną wodą i wytrzyj do sucha szmatką.

  #12 Zęby

  Jeśli nadal masz wątpliwości jak dobra jest soda oczyszczona to być może to Cię przekona! Sodą można nawet myć zęby! Neutralizuje żrące kwasy w ustach. Nie do wiary!

  #13 Kwiaty

  Twoje kwiaty będą Ci za to dziękować. Wymieszaj trochę sody oczyszczonej z wodą i podlej tym swoje rośliny. Rezultat sprawi, że będziesz zaskoczony!

  #14 Twarde mięso?

  Czy Twoje mięso jest zbyt twarde? Posyp je sodą i pozostaw na kilka godzin. Następnie wystarczy je opłukać i smażyć. Będziesz zaskoczony efektem!

  #15 Zmywarka

  Wsyp odrobinę sody do komory detergentu w zmywarce i uruchom ją bez naczyń. Voila! Już nie będziesz mieć problemów z zapachem!

  #16 Piekarnik

  Przy pomocy małej ilości sody oczyszczonej, można wyczyścić piekarnik zarówno od środka jak i na zewnątrz. Wymieszaj sodę z wodą, nałóż ją na brudne miejsca, poczekaj chwilę i zobacz prawdziwą magię!