Aller au contenu

Oto jak zrobić kamień odtłuszczający, aby utrzymać kuchnię w “nieskazitelnej czystości” i bez wysiłku

  Nie ma miejsca bardziej podatnego na tłuste plamy niż kuchnia. Pieczenie, smażenie, rozpryski oleju i resztki jedzenia to rzeczy, które należy jak najszybciej usunąć, aby uniknąć trudnych sesji czyszczenia. Pokazujemy, jak zrobić własny kamień do usuwania tłuszczu lub kamień gliniany, aby usunąć tłuszcz bez użycia środków chemicznych.

  Produkty komercyjne są dość drogie i zazwyczaj zawierają składniki chemiczne. Dlatego proponujemy zwrócić się do domowego odtłuszczacza, którego przygotowanie pokażemy.

  cuisine propre

  Jak zrobić własny kamień odtłuszczający?

  Znany również jako kamień gliniany, kamień odtłuszczający jest w stanie usunąć wszystkie typowe zabrudzenia kuchenne, w tym tłuszcz, olej i inne ślady żywności. Oprócz tego, że jest całkowicie ekologiczny i biodegradowalny, ten naturalny produkt jest również bardzo skuteczny w przypadku plam, które wydają się szczególnie trudne do usunięcia. Jego zaletą jest również to, że nie zawiera żadnych toksycznych składników.

  Oto co będzie potrzebne do jej przygotowania:

  • 1/2 litra wody
  • 15 g startego mydła marsylskiego
  • 40 gramów białej gliny
  • 20 kropli olejku eterycznego z cytryny
  • 1 łyżka sody oczyszczonej

  Aby rozpocząć, rozcieńcz mydło, białą glinkę i sodę oczyszczoną w małej patelni z wodą. Wymieszaj wszystko razem, aby uzyskać gładką mieszaninę przed stopniowym dodawaniem olejku eterycznego z cytryny. Następnie trzeba będzie zostawić składniki do zestalenia się na 2-3 dni.

  Jak wykorzystać ten kamień odtłuszczający do każdego elementu w kuchni?

  Aby użyć tego kamienia do odtłuszczania, wystarczy pocierać o niego wilgotną gąbkę, aż się spieni, a następnie użyć go do szorowania garnków, patelni, przyborów kuchennych lub palników kuchennych. Mimo, że kamień odtłuszczający zawiera białą glinkę, wyczyści on powierzchnie bez ich uszkadzania. Zauważysz, że skutecznie usuwa brud, tłuszcz, a nawet kamień.

  Jakie elementy kuchni należy czyścić kamieniem odtłuszczającym?

  – Kuchenka

   

  degressage cuisine

  Aby skutecznie odtłuścić kuchenkę elektryczną, najpierw odłącz ją od prądu. Użyj drewnianej łopatki do zeskrobania resztek jedzenia, a następnie dokończ pracę pocierając powierzchnię gąbką nasączoną środkiem czyszczącym. Pozostaw produkt na 10 minut, a następnie przetrzyj kolejną wilgotną gąbką, wykonując okrężne ruchy na śladach tłuszczu. Na koniec zwilż szmatkę, aby spłukać, a następnie użyj ręcznika papierowego, aby wysuszyć.

  – Drzwi piekarnika

  Nadal używając gąbki, wetrzeć odtłuszczacz do wnętrza całkowicie ostudzonego piekarnika, a następnie na szklane drzwi i zewnętrzną powierzchnię urządzenia. Pozostaw na 30 minut, a następnie użyj ściereczki z mikrofibry do wytarcia brudu i papierowych ręczników do wysuszenia. Oto 8 skutecznych wskazówek, jak odtłuścić mocno zabrudzone piekarniki i sprawić, by wyglądały jak nowe.

  – Lada kuchenna

   

  nettoyage de comptoir

  Usuń pozostałości jedzenia z blatu za pomocą szczotki z miękkim włosiem, a następnie wyszoruj wilgotną gąbką nasączoną składnikami kamienia glinianego. Po 10 minutach przetrzyj ściereczką z mikrofibry i pozostaw do wyschnięcia na świeżym powietrzu.

  Inny przepis na domowy odtłuszczacz

  Aby przygotować ten przepis w formie sprayu czyszczącego, będziesz potrzebować 1 szklanki białego octu, 6 kropli cytrynowego olejku eterycznego i 1 łyżeczki mydła kastylijskiego. Wstrząśnij energicznie roztworem, aby ujednolicić składniki razem i masz gotowy do użycia odtłuszczacz. Podczas gdy ocet zdezynfekuje daną powierzchnię, olejek eteryczny i mydło rozbiją tłuszcz. Ponadto, metoda sprayu może być bardziej praktyczna, jeśli chcesz ukierunkować swoje czyszczenie.

  Jak widać, domowy odtłuszczacz tym bardziej przyda się do czyszczenia więcej niż jednego obszaru kuchni. Wypróbowanie go to zaadoptowanie go.