Aller au contenu

Mężczyźni stają się dorośli dopiero w wieku 54 lat, jak wynika z badańDobry sen

  Wielu ludzi może często myśleć, że życie zaczyna się w wieku 40 lat, ponieważ jest to wiek fizycznej i psychicznej dojrzałości. Ale najwyraźniej wydaje się, że współcześni mężczyźni, którzy osiągają 40-tkę, wciąż nie czują się dobrze, muszą czekać do 54 roku życia, jak wynika z badania, o którym donosi The Telegraph.

  Mężczyźni czują się dobrze dopiero w wieku 54 lat
  Według badania przeprowadzonego przez centrum przeszczepu włosów Crown Clinic w Manchesterze w Anglii, mężczyźni czują się naprawdę komfortowo i swobodnie dopiero w wieku 54 lat.

  W badaniu wzięło udział 1000 mężczyzn, a wyniki wykazały, że wiek 54 lat to czas, w którym mężczyźni czują się osiadli i bezpieczni w swoim życiu i czują się jak dorośli, co sugeruje, że trwają dłużej niż poprzednie pokolenia ze względu na presję finansową i późne ojcostwo. Badanie wykazało również, że mężczyźni nie zostawiali za sobą swoich młodzieńczych niepewności w wieku 40 lat.

  Wyniki pokazały, że wielu mężczyzn nie wierzyło, że osiągnęli poziom stabilności finansowej lub że ich dzieci zbliżają się do samowystarczalności, dopóki nie zbliżali się do wieku emerytalnego.

  We Francji średni wiek ojcostwa wzrósł do 30,9 lat w 2015 roku. W tym samym okresie odsetek ojców powyżej 40 lat, gdy rodzi się ich pierwsze dziecko, wzrósł ponad dwukrotnie, z 4,1% do 8,9%. Dwie trzecie dzieci rodzą teraz ojcowie w wieku powyżej 30 lat.

  Badanie znalazło i ujawniło również niepewność, która powstrzymywała mężczyzn przed wcześniejszym ustatkowaniem się, w tym problemy finansowe, niedoskonałości fizyczne i samotność.

  Męskie lęki
  Obawą numer jeden podkreślaną przez uczestników badania było to, że nie stać ich na pierwszy dom, ponieważ rosnące ceny nieruchomości zmuszają mężczyzn do wynajmu. Na drugim miejscu znalazły się obawy związane z utratą włosów i bezrobociem.

  Proces starzenia się również był często wymieniany, a siwiejące włosy, podwójny podbródek i “męskie cycki” również znalazły się w pierwszej dziesiątce rzeczy, które uniemożliwiają mężczyznom poczucie bezpieczeństwa.

  Czwartym najczęściej zgłaszanym problemem była obawa przed byciem samotnym, a następnie inne zmartwienia, takie jak brak dobrego zdrowia.

  Niektórzy uczestnicy wyrażali obawy związane z zepsutymi zębami, noszeniem okularów i nadmiernym piciem, podczas gdy inni przyznawali się do obaw związanych z poważniejszymi problemami, takimi jak rozwód, impotencja i prawdziwe ubóstwo.

  Według Asima Shahmalaka, chirurga z Crown Clinic, nie jest zaskakujące, że prawdziwe życie zaczyna się dopiero w 54 roku życia, ponieważ wszyscy żyjemy znacznie dłużej, a wraz z rosnącymi kosztami życia i ojcostwem, które ciąży na wielu, nieuchronnie zajmie mężczyznom więcej czasu, aby poczuć się bezpiecznie i w końcu spokojnie.

  Jednak wiele kobiet prawdopodobnie zastanawia się, jak mężczyzna może być pogodny i jak to rozpoznać. Istnieje kilka znaków, że człowiek może być uznane za takie i są one następujące:

  Akceptacja uczuć
  Spokojni mężczyźni nie ukrywają, nie opierają się ani nie tłumią swoich uczuć. Zamiast tego cieszą się swoimi uczuciami, które przychodzą i odchodzą naturalnie. Wiedzą, że uczucia ich nie zabiją, więc nie uciekają przed nimi.

  Świadomość szkodliwych tendencji
  Kiedy wydarzenia życiowe wyzwalają niepożądaną reakcję emocjonalną, spokojny człowiek akceptuje to uczucie i stara się zarządzać swoimi reakcjami na sytuacje, które zostały wywołane.

  Otwartość na naukę i rozwój
  Pogodny człowiek nigdy nie wybiera pozostania w swoich starych wzorcach, gdy są one złe. Szuka sposobów, aby stać się lepszą osobą i być bardziej otwartym na uczucia i emocje. To prowadzi do większej dojrzałości, silniejszych związków i bardziej satysfakcjonującego życia.

  Pokora
  Ogólnie rzecz biorąc, mężczyźni mają trudności z mówieniem o swoich emocjach, ponieważ nie lubią czuć się bezbronni lub słabi. Pogodni mężczyźni wiedzą, że bezbronność wymaga siły. Czują się komfortowo, omawiając wszystko z pokorą.