Aller au contenu

Kobieta po 40-tce potrzebuje witaminy B12 jak powietrza! 14 niepokojących oznak jej niedoboru

  Fakt: 4% kobiet w wieku od 40 do 60 lat cierpi na poważny niedobór witaminy B12 i większość z nich ignoruje niepokojące objawy niedoboru.

  Chcesz mieć piękne włosy, zdrową skórę i silny układ nerwowy? Przeczytaj ten artykuł.

  Niedobór witaminy B12

  Często w codziennym zgiełku nie słuchamy sygnałów naszego ciała, ignorując je lub zrzucając zmęczenie i bóle głowy na stres. Wiemy
  jednak, że przyczyna złego samopoczucia kobiety w wieku 40 lat jest znacznie głębsza.

  Powiemy Ci o 14 objawach wskazujących na niedobór witaminy B12 w kobiecym ciele. To może być bardzo niebezpieczne!

  Niedokrwistość złośliwa:

  Zawroty głowy i utrata koordynacji

  U kobiet, które najczęściej zwracają się do neurologów skarżąc się na zawroty głowy, poziom witaminy B12 jest znacznie obniżony. A
  ponieważ cyjanokobalamina wpływa na osłonkę mielinową nerwów, jej brak w organizmie grozi nieodwracalnym uszkodzeniem nerwów, którego następstwem są nie tylko częste zawroty głowy, ale także całkowita utrata koordynacji.

  Problemy z paznokciami i niezdrowe włosy

  Czy Twoje włosy straciły swój dawny blask, stały się kruche, cienkie, osłabione? Paznokcie łamliwe i rozwarstwione? Wszystko to świadczy o tym
  brak Ci cennej witaminy B12.

  Osłabienie mięśni

  Niedobór cyjanokobalaminy, wpływając na układ nerwowy, powoduje nie tylko ogólne zmęczenie, ale także naprawdę osłabia mięśnie!

  Duszność

  Ten nieprzyjemny objaw jest jedną z konsekwencji niedokrwistości spowodowanej niedoborem witaminy B12. Niewystarczająca ilość hemoglobiny
  komplikuje dostarczanie tlenu do tkanek, zmuszając w ten sposób płuca do pracy w celu zaspokojenia zapotrzebowania w tlen.

  Problemy ze wzrokiem

  W ciężkich przypadkach niedobpru witaminy B12 wpływa on na nerw wzrokowy i naczynia siatkówki, efekt podwójnego widzenia, rozmycia,
  migające „muchy” przed oczami, a nawet chwilowa ślepota.

  Ciągłe zmęczenie

  Nie ma hemoglobiny – nie ma wystarczającej ilości tlenu. Brakuje tlenu – oto twoje ciągłe pragnienie snu. Z powodu braku cyjanokobalaminy
  ciało kobiety wymaga czasem odpoczynku, nawet jeśli śpisz.

  Bladość skóry

  Aby pozbyć się irytujących cieni pod oczami i bladej skóry, zalecamy sprawdzenie ilości witaminy B12. Jej brak prowadzi do zakłócenia hematopoezy i niszczenia części krwinek, powodując uwolnienie bilirubinowego pigmentu żółciowego, który nadaje skórze matowy odcień.

  Uczucie mrowienia i odrętwienia

  Jeden z najbardziej nieprzyjemnych objawów neurologicznych niedokrwistości z niedoboru witaminy B12. Objawia się drętwieniem kończyn i mrowieniem. Aby uniknąć objawów, zaleca się przywrócenie prawidłowego poziomu witaminy B12.

  Problemy z pamięcią

  Nie pamiętasz imienia dawnych znajomych, zapominasz kluczy i portfela? Czas sprawdzić poziom witaminy B12!

  Zmiana wyglądu języka

  Czerwony lakierowany język jest objawem niedoboru witaminy B12. Z powodu niedoboru witaminy zmienia się struktura języka, staje się on jasnoczerwony, jakby lakierowany. Można też odczuwać nieprzyjemne pieczenie w języku i zniekształcone wrażenia smakowe.

  Huśtawki nastroju

  Brak witaminy B12 w ciele kobiety może zaostrzyć stan depresyjny, zwiększyć niepokój i nerwowość, a także powodować płaczliwość. A wszystko dlatego, że witamina ta bierze udział w produkcji hormonów szczęścia – serotoniny i dopaminy.

  Zniekształcenie odczuć węchowych

  Nagle zapach twoich ulubionych perfum nie wydaje się już tak magiczny, a dla odmiany zapach farby lub nafty wydaje się Ci się przyjemny.

  Problemy z sercem

  Naruszenie funkcji krwiotwórczej powoduje częstoskurcz, obniżenie ciśnienia krwi i wiele innych objawów, które powodują choroby układu sercowo-naczyniowego. To po prostu brak witaminy B12…

  Wzrost temperatury ciała

  W rzadkich przypadkach niedoborowi cyjanokobalaminy może towarzyszyć przejściowy wzrost temperatury ciała do wartości podgorączkowych.

  Jeśli zauważysz przynajmniej niektóre z tych nieprzyjemnych objawów, zalecamy szybki kontakt z lekarzem. A do naturalnego uzupełnienia witaminy B12 w organizmie zjadaj wątrobę wołową, dorsza, halibuta, łososia, krewetki i tofu. Produkty te są bogate w witaminy i minerały, ale przede wszystkim w cyjanokobalaminę.

  Nie zapomnij udostępnić tej ważnej informacji znajomym.