Aller au contenu

Jak użyć serwetki do przywrócenia blasku twojemu srebru?

  Nie jest rzadkością odczuwanie ukłucia w sercu, patrząc na lśniące i błyszczące srebrze przyjaciół. Człowiek odczuwa nostalgię za dni, kiedy jego srebrne przedmioty były piękne i błyszczące. A co by było, gdybyśmy powiedzieli, że możesz przywrócić blask swojemu srebru w dwie lub trzy ruchy serwetki?

  Jak zastosować tradycyjną metodę czyszczenia przy użyciu serwetki?

  Aby zastosować tę technikę, potrzebujesz serwetki. Musi być małych rozmiarów, aby użycie było praktyczne. Ponadto, musi być miękka, aby nie zniszczyć elementów srebra. Będziesz również potrzebować mydła marsylskiego i kilku gramów sody oczyszczonej.

  Pierwszym krokiem jest namoczenie serwetki w wodzie. Odcisnąć nadmiar wody, ale upewnij się, że jest nadal dostatecznie wilgotna. Umieść serwetkę na desce lub stole i przetrzyj całą jej powierzchnię mydłem. W przypadku braku stałego mydła możesz użyć płynu do mycia naczyń. W tym przypadku dodaj kilka kropli na serwetkę.

  Ostatnim krokiem jest posypanie sody oczyszczonej wokół serwetki. Następnie umieść element srebrny na pierwszej połowie serwetki, a następnie przykryj go drugą połową. Upewnij się, że oba boki są ze sobą w kontakcie, a następnie pozostaw na 4 godziny.

  Możesz użyć tej techniki do dowolnego rodzaju srebra: zegarków, biżuterii, sztućców itp. Po upływie 4 godzin upewnij się, że cała utlenienie zniknęła, a następnie powoli przetrzyj przedmiot za pomocą serwetki. Wtedy ujrzysz cały jego blask i zauważysz, że rdza zniknęła.

  Jeśli ta technika działa tak dobrze, jest to dzięki właściwościom mydła i właściwościom ściernym sody oczyszczonej. Te dwa elementy połączone dają każdej powierzchni nowy wygląd. Ponadto, aby uzyskać pełną skuteczność, musisz użyć delikatnej i lekkiej serwetki. Zapobiegnie to pozostawianiu trwałych śladów. Co do wyboru rozmiaru, zależy to od poziomu polerowania, jaki chcesz osiągnąć.