Aller au contenu

Dlaczego Warto Jeść 3 Suszone Śliwki Dziennie: Ratunek Dla Kobiet Po 40 Roku Życia

  Śliwki – suszone lub świeże występują w różnych odmianach. Obecnie w miesiącach zimowych i wiosennych ciężko o kupno świeżych owoców, za to łatwo dostępne są suszone śliwki – mają one wiele zalet!

  Suszone śliwki to wielkie dobrodziejstwo

  Wysokiej jakości suszone owoce powinny być miękkie, giętkie, niezbyt suche. Przy odpowiednim suszeniu z jednego kilograma świeżych śliwek uzyskuje się około 250 gram suszonych owoców.

  Śliwki doskonale sprawdzają się np. do przyrządzania domowych wyrobów cukierniczych (np. „Śliwki w czekoladzie”), deserów, sałatek, mięs, warzyw, dań na ciepło, jako nadzienie do ciast i kompotów.

  Siła śliwek tkwi w tym, co reprezentują one dla naszego zdrowia. Szczególną uwagę na ich zalety zdrowotne powinny zwrócić kobiety przed menopauzą i w jej trakcie. 

  Zalety suszonych śliwek

  Stężenia witamin, minerałów i błonnika w suszonych śliwkach są znacznie wyższe niż w świeżych śliwkach. Wystarczy, że dziennie zjesz 3-5 sztuk suszonych śliwek.

  Szybciej schudniesz

  Śliwki są niezwykle ważne dla wszystkich układów organizmu człowieka. Dietetycy często polecają je jako naturalny środek przeczyszczający, a także poprawiający przepływ żółci i wydzielanie soku żołądkowego. Są również niezastąpione jako środek wspomagający odchudzanie.

  Jeśli zjesz 5 śliwek dziennie, możesz  zapomnieć o chorobach przewodu pokarmowego,  a także pomogą osobom cierpiącym na nadwagę. Jednak oprócz przewodu pokarmowego ważna jest znajomość zastosowania śliwek w innych układach i narządach ludzkiego ciała.

  Ratunek dla kobiet po 40 roku życia

  Kobiety przechodzą wiele zmian w ciele w okresie menopauzy, a jedną z najpoważniejszych jest utrata masy kostnej zwana przerzedzeniem kości.   Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Stanowym Florydy wykazały,  że ani mleko, ani produkty mleczne, ale właśnie suszone śliwki mogą odwrócić proces przerzedzania kości.

  Badania przeprowadzono na  kobietach w okresie menopauzy i wyniki były jasne. Kobiety, które spożywały 100 g suszonych śliwek dziennie przez  11 miesięcy, miały wyraźnie większą masę kostną niż te, które ich nie spożywały.

  Śliwki = zdrowe kości

  Co najważniejsze, substancje zawarte w śliwkach dostają się do układu odpornościowego bardzo szybko, dzięki temu mogą go wzmocnić bardziej niż jakiekolwiek sztuczne witaminy czy biostymulatory. Polifenole docierają również do tkanki kostnej i chronią przed chorobami zapalnymi stawów i kości.

  Pomogą w zaparciach

  Śliwki są łagodnym, ale bardzo skutecznym środkiem przeczyszczającym. Jeśli masz problemy z zaparciami, przed każdym posiłkiem spożywaj 3 suszone śliwki, wcześniej namoczone przez chwilę w gorącej wodzie.

  Chronią serce

  Polifenole, potas i inne składniki odżywcze, które zawierają śliwki wspierają zdrowie i elastyczność ścian naczyń krwionośnych, wzmacniają mięśnie serca i normalizują tętno. Osoby, które regularnie spożywają te suszone owoce, znacznie zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób serca.