Aller au contenu

Częste błędy popełniane podczas korzystania z pralki

  Pralka jest jednym z najczęściej używanych urządzeń domowych. Jednak ludzie zwykle nie martwią się o świat działania tego urządzenia. Ponieważ polegamy na pralce, aby utrzymać nasze ubrania czyste i pachnące, może być mądre, aby zwrócić większą uwagę na sprzęt, a zwłaszcza na sposób, w jaki go używamy. Jeśli chcesz nadal polegać na swojej pralce na co dzień, oto kilka błędów, których zdecydowanie powinieneś unikać.

  Nadmierne stosowanie płynu do zmiękczania tkanin

  Niemal niemożliwe jest zrobienie prania bez dodania płynu do zmiękczania tkanin. Ten przyjazny rodzinie produkt sprawia, że ubrania są bardziej miękkie i pachnące. Jednak jest skuteczny tylko wtedy, gdy użyjesz określonej ilości. Prawdopodobnie o tym nie wiesz, ale zbyt duża ilość płynu do zmiękczania tkanin może sprawić, że Twoje ubrania będą twarde. Dzieje się tak dlatego, że produkt może wchłonąć całą wilgoć z tkaniny i uczynić ją sztywną. Również zbyt dużo płynu do zmiękczania tkanin może pozostawić plamy na ubraniach i sprawić, że będą one brzydko pachniały.

  Il est presque impossible de laver votre linge sans ajouter d’assouplissant. Ce produit familial rend les vêtements plus doux et parfumés. Cependant, il n’est efficace que lorsque vous en utilisez une certaine quantité. Vous ne le savez probablement pas, mais trop d’assouplissant peut durcir vos vêtements. En effet, le produit peut absorber toute l’humidité du tissu et le rendre rigide. De plus, trop d’assouplissant peut laisser des taches sur vos vêtements et leur donner une mauvaise odeur.

  Jeśli nie wiesz, jak znaleźć odpowiednią ilość, możesz przełączyć się na inny produkt całkowicie. Użyj białego octu i olejku eterycznego. Jest to naturalna mieszanka i nie można się pomylić z dawką, ponieważ jest to tylko kilka kropli.

  Nadmierne użycie detergentu

  Ten błąd jest podobny do tego, który popełnia się w przypadku płynu do zmiękczania tkanin. W tym przypadku zbyt duża ilość detergentu zwiększa ilość piany w pralce. Możesz myśleć, że to dobra rzecz, ale w rzeczywistości piana zatrzymuje wilgoć i może również spowodować, że Twoje ubrania będą się sklejać i w końcu ulegną zniszczeniu. Będziesz musiał również sprzątać po każdym praniu, ponieważ piana będzie wyciekać z pralki i rozprzestrzeniać się wszędzie. Dlatego ważne jest, aby zawsze używać odpowiedniej ilości detergentu w stosunku do ilości prania, które wkładasz do pralki.

  Cette erreur est similaire à celle faite avec un assouplissant. Dans ce cas, trop de lessive augmente la quantité de mousse dans le lave-linge. Vous pensez peut-être que c’est une bonne chose, mais la mousse retient l’humidité et peut également faire coller vos vêtements et éventuellement les détériorer. Vous devrez également nettoyer après chaque lavage car la mousse s’écoulera de la machine à laver et se répandra partout. C’est pourquoi il est important de toujours utiliser la bonne quantité de détergent pour la quantité de linge que vous mettez dans la machine à laver.

  Przeciążanie pralki

  Ponownie, mówiąc o ilości prania, która trafia do pralki, jeśli jest zbyt duża, ryzykujesz skrócenie żywotności urządzenia. Będziesz również marnować energię, a przede wszystkim Twoje ubrania nie będą czyste.

  Encore une fois, en parlant de la quantité de linge qui entre dans la machine à laver, si c’est trop, vous risquez de raccourcir la durée de vie de la machine. Vous gaspillerez également de l’énergie et surtout vos vêtements ne seront pas propres.

  Zamykanie drzwi maszyny

  Może Ci się wydawać, że nie ma znaczenia czy zamykasz czy otwierasz drzwi pralki. Jeśli jednak zadasz sobie trud otwarcia drzwiczek na kilka minut po zakończeniu każdego prania, zauważysz dużą różnicę. W rzeczywistości ta pozornie banalna czynność usuwa nadmiar wody z pralki i zapobiega gromadzeniu się w niej nieprzyjemnych zapachów.

  Nieregularna konserwacja pralki

  Skoro pralka jest czysta, zakłada się, że jest zawsze czysta. Tak jednak nie jest. Kamień i brud gromadzą się w pralce przy każdym praniu. Jeśli chcesz, aby Twoja pralka działała jak najlepiej przez wiele lat, musisz ją regularnie konserwować.